Blog

Vodoinstalace – opravy, rekonstrukce rozvodů vody

Vodoinstalace zahrnují instalace rozvodů pitné a užitkové vody, pokládání kanalizace a svodů odpadní dešťové vody.

Montáže vodovodního potrubí a sanitární techniky vyžadují dobrou znalost norem a jiných zákonných předpisů, zručnost instalatéra a především značné zkušenosti společně s potřebným strojovým vybavením pro řezání trubek, jejich ohýbání, svařování, spojování, těsnění spojů apod.

Instalatérské práce zajišťující funkční a v souladu s normami vybudované rozvody vody v domácnostech a dalších objektech zahrnují především odborné montáže vodoinstalací.

Topenářské práce a možnosti vytápění

Ústřední topení je sestava topných těles spojených měděnými, plastovými trubkami nebo trubkami z uhlíkové oceli vedených ve stěnách, připevněných na stěnách anebo skrytými v podlaze. Hlavní výhody radiátorového topení jsou především v rychlém dosažení požadované teploty v daném objektu. Vytápění otopnými tělesy má však vyšší spotřebu topného média ve srovnání s podlahovým či stěnovým topením.

Podlahové vytápění nabízí vysoký komfort a snížení ročních nákladů na vytápění. Tento systém vytápění využívá nižší teploty topného média. Ohřátý vzduch sálá z podlahy a teplota ohřátého vzduchu stoupá směrem ke stropu. Díky této skutečnosti je možné počítat s nižšími návrhovými teplotami v interiéru při zachování veškerého komfortu obývaného prostoru. Podlahové vytápění nezabírá cenný prostor v interiéru, nenarušuje zaříditelnost místnosti a zároveň poskytuje bezprašný provoz a celkové snížení ročních nákladů na vytápění. Tento systém vytápění vyžaduje odbornou instalaci.

Ucpané domovní a bytové odpady:

V třídění odpadu jsme velmi zodpovědní a díky tomu patříme v Evropě ke špičce. Jak to ale vypadá s naší kanalizací, o tom se zase až tak moc nemluví.

Někteří lidé si neuvědomují, že odpad v kuchyni, WC nebo umyvadlo v koupelně nejsou odpadním košem.

Co do odpadu rozhodně nepatří:

-Žádné barvy, ředidla, motorové oleje, léky nebo chemické přípravky.

-Biologický odpad, což i zbytky jídel nebo odpad z kuchyňských pomocníků, oleje nebo tuky.

-Veškeré hygienické potřeby jako ubrousky, vatové tyčinky nebo pleny či vložky.

Všechny tyto zbytky a produkty podporují i život různých nežádoucích živočichů, ale předně se tím zanáší kanalizace a kanalizační přípojky.

Tuk je celkově velký problém, protože se velmi rád usazuje na stěnách potrubí a nemluvě o tom, že i nepříjemně páchne. Navíc se na pevné látky naváží tuky a tím dochází ke snížení průtočnosti až po jejich celé ucpání.

Potom vám nezbývá nic jiného než zavolat právě nás a my si s problémem poradíme.

kontaktujte nás

Rolsberská 35, 77900 Olomouc

info@hrdlainstalservis.cz

+420 736 629 001

instalatersky_servis_olomouc

působíme

Levně, kvalitně, rychle v Olomouci a po celém Olomouckém kraji!